Ножі «Made in China» і «Made in Taiwan» - коштує чи турбуватися?

  

 Ні для кого не секрет, що останнім часом товари, зроблені в Китаї й на Тайваневі, поступово заповнюють світовий ринок. На сьогоднішній день практично у всіх сферах людської діяльності не обходиться без предметів китайського виробництва. Звичайно ж, ножі не стали виключенням. І так, ножі з маркуванням «China» і «Taiwan».

    Допустимо, у руки людини, яка мало знайомий з ножами, попадає продукція знаменитої американської (європейської) ножової марки, але з маркуванням «China». Швидше за все, його відвідає думка: «Це ж підробка!!!» Але це не зовсім так. Справа в тому, що останнім часом у провідних світових виробників спостерігається тенденція до розміщення своїх заводів саме в Китаї й на Тайваневі. Причина цьому – дешева робоча сила. Не важко догадатися, що цей фактор пристойно скорочує витрати на виробництво.

    Виходячи із цього, у сумнів прокрадається думка: «Дешева робоча сила – огидна якість складання», але є два аргументи, які спростують ця омана. По-перше, у Китаї рівень життя нижче, чим у Європі й США, а це значить, що розмір заробітної плати, який буде принизливим для американця (європейця), стане для китайця гідною винагородою за його працю. По-друге, виробник не допустить випуску неякісної продукції під своєю маркою, тому що це дуже ушкодить його репутації.

    Тому майже всі ножові марки мають лінії бюджетних ножів, які випускаються в Китаї. Яскравим прикладом є «червона» лінія в Bencmade. У цій лінії виходять недорогі ножі, зроблені в Китаї. При виробництві ножів «червоної» лінії використовуються відносно недорогі матеріали, але це не виходить, що ці товари коштують копійки. Є ножі, які проводяться в Китаї, але при цьому коштують близько 100$. Крім Benchmade, послугами китайських робітників, при випуску бюджетних ножів, користуються Spyderco, Buck, Boker, Sog, Gerber і т.д.

    Але навіть не бюджетні ножі можуть випускатися на території азіатських країн. Наприклад, майже вся продукція американських ножових гігантів Cold Steel і Sog виходить із маркуванням «Taiwan». При виробництві цих товарів використовуються високоякісні матеріали, і в результаті виходять відмінні речі.

    Люди, які займаються продажем ножів, часто зустрічаються з питаннями від клієнтів: «А можна такий же, тільки щоб не китайський, а американський?». На жаль, порадувати вибагливого клієнта нема чим – якщо ніж випускається в Китаї, те американського аналога йому немає.

    На перший погляд, питання про дійсність ножів китайського й тайванського виробництва небагато прояснився. Але не всі так просто. Адже в медалі дві сторони, і зворотною стороною розглядається питання є китайські підробки. Смішно те, що на підробках майже не зустрічається маркування «China» - скрізь тільки «USA», «Japan» і т.д.

    Першою ознакою підробки є низька ціна в порівнянні з аналогами. Ціна може бути у два, у три, а то й у п'ять раз нижче вартості оригінального ножа. Якщо на підроблений ніж є характеристика, то вона, швидше за все, буде відрізнятися від характеристики на офіційному сайті виробника. Найчастіше, на всіх підроблених ножах вказується сталь на клинку марки «440З», хоча там навіть і не пахне цією сталлю. Також можна побачити деякі відмінності зовнішнього вигляду підробки й оригіналу. Фірми, які випускають такі ножі, не соромляться штампувати фірмові впакування, що може спантеличити малокомпетентного споживача.

     Серед усіх підробок є «перлини», які заслуговують на окрему увагу. Можна зустріти ножі, викликають посмішку як тільки своїм видом. От, наприклад, як ножик на картинці – своїм зовнішнім виглядом дуже схожий на модель Zero Tolerance 0400ST, але при цьому на клинку розміщений логотип компанії Boker, яка ніколи не випускав подібних ножів. У характеристиці вказується все та ж сталь на клинку – «440З» Коштує таке «щастя» у боковий вівтарях 10-12$.

    Підроблена продукція приносить одні проблеми: для споживачів – гроші, викинуті на вітер; для виробників – удар по репутації. Щоб не попастися на підроблену продукцію, не варто купувати ножі по дуже занижених цінах, а при виникненні будь-яких сумнівів – заходити на офіційний сайт виробника й вивчати зовнішній вигляд і характеристики оригінальних товарів. Також на сайтах вказується рекомендується роздрібна ціна.

Написати відгук
Відгуки по статті
Середній рейтинг: 4.2  Всього відгуків: 13
  • 14.08.2017
  • Кость
  Пользуюсь ножом китайского бренда Качество соответствует цене, если бюджет ограничен, а суровых условий эксплуатации не предвидится, считаю вполне оправданным покупку китайских ножей. Но не подделок под известные бренды, а нормальных, там хотя бы немного есть прицел на качество и репутацию фирмы.
  • 26.07.2016
  • Гость
  Полторгейсту: ты что же такой неграмотный, в каждом слове по 2 ,3 ошибки.Учится надо,а не ножами увлекаться!!!
  • 23.01.2016
  • игорь старцев
  ножи от китайских солидных фирм на три головы превосходят конкурентов в соотношении цена качество если нож не для мажорных понтов а для дела то маститый китаец
  • 27.10.2013
  • палтергейст.
  уважаемые знатоки всего клинкового оружия, до отупения умные , квалефецируемые и грамотные. скажу пямо всю жизнь с ножами, апробывал и дорогие и дешовые, все режут одинаково, режущей кромкой,зарезать при желании и умении можно и щепой и орстиклом.и.т.д.но ближе к делу, дишовые китайцы по 600р.сибя оправдывают и сталь440и420, магу даже паручица. брас с сабой на кавказ дишовую китойскую падёпку, нож отработал на все сто,патом сламал сам проверял прочность, нормальная закалка.для умных почитайте повнимательней о стали 440 мож допрёте сами. хотя сам пользуюсь оригиналами . ниже трёх т.р.непокупаю ,работают также как китай а то и хуже. но держу для повседневной работе и китай. молодцы китайцы . может нашим производителям и барыгам цену негнать вверг , а делать доступною , тода и про китай все забудут. а то неоправдано раскручивают бренд непонятный всякие пампухи ифигухи, для нових русичей и америкосичей. делайте доступно и все будут в шиколаде всё очень просто, вазмёш у некоторых нож наших и начинаеш патом переделывать.а китай дишовый нежалко, и он оправдывает сибя что интересно и пазор нашим произвадителям.
  • 05.04.2013
  • Владимир
  Вот взял я подобного китайского BOKERа года три назад за 200 грн (~25$). Отлично служит по сей день. Заточку держит нормально, люфта ни на миллиметр не появилось. (Сразу обозначу - использование ножа не экстремальное. Быт, рыбалки-выходы на природу) Увидел его однажды один спец по ножам. Сначала посмеялся, мол подделка, потом взял в руки посмотрел, потрогал, улыбка с лица сошла. Признался, что собрано не хуже оригинала. Хотя ради справедливости стоит заметить, что и оригинальные ножи BOKER производителем продаются по довольно лояльным ценам. Есть модели по 19-20 Евро. Как-то так... И полностью согласен по поводу целевого предназначения ножа. Мне моего китайца вполне достаточно, но если от качества ножа зависит что-либо серьёзное - только оригинал! (И, кстати, бокера не брал бы)
  • 26.03.2013
  • Гость
  Со своей точки зрения могу сказать так, я очень люблю и увлекаюсь ножами, но при покупке ножа главное определить на что тебе нож, лимонить понты и на природе бутерброды резать это и китаец может, но для людей типа охотников альпинистов спасателей военных чья жизнь или жизнь их подопечного может зависеть от качества ножа конечно же подделки и экономия неприемлимы. Выод думаю прост если вам нужен один надежный нож и навсегда тто это только оригинал если же это для походно - бытовых целей где страшнее строгания колышков и резки хлеба ничего не предвидится подберите китайца по руке и пользуйтесь.
  • 16.02.2013
  • Алексей
  Уважаемые ценители и адвокаты китайских подделок! Посмотрите, как жестоко ошибся главный герой фильма \"127 часов\", доверив свою жизнь китайскому мультитулу, купленному за 15 долларов (!) в комплекте с фонариком. Кто-то покупает дебильную игрушку iPhone за 1000 долларов, но считает нож за 100 долларов слишком дорогим. А кому-то нужен надёжный и качественный инструмент, который не подведёт в сложных условиях. Такой человек вполне может купить нож за 200-500 долларов и больше. Большинству же городских мальчиков, равно как и уличному хулиганью, более чем достаточно дерьмовых китайских складных ножей. Чтобы понты резать перед девочками, их достаточно.
  • 01.10.2012
  • Гость
  китай-бокер срисован с ZT 0500, а не с 0400ST
  • 29.09.2012
  • Гость
  Хорошие вещи всегда и везде стоили денег.
  • 26.09.2012
  • Гость
  купил себе такой \"бокер\". для 10 баксов цена супер, хотя и Бокер спец по недорогим ножам