Ножі SOG

SOG — абревіатура назви спеціального армійського підрозділу Studies and Observation Group.
Воно використовувалося Сполученими Штатами Америки під час війни у В'єтнамі для проведення секретних операцій, і частина озброєння його бійців розроблялася спеціально для умов цієї війни, а також під конкретні завдання, варті перед підрозділом.
Саме так з'явився на світло SOG Recon Bowie — ніж, за володіння яким багато колекціонерів готові заплатити чималі суми.
Оригіналів цих ножів залишилося не так уже багато, і один з них потрапив у колекцію Спенсера Фрейзера — людину, досить різнобічно обдарованого.
Математик, дизайнер, конструктор, викладач, музикант, комерсант — Фрейзер перепробував багато сфер діяльності, і черговим його захопленням стали ножі.
Фрейзер загорівся ідеєю відтворити SOG Recon Bowie, для чого відправився в Японію, де в 60-х виготовлялися оригінали цих ножів і відшукав нащадків майстра, що займався цим.

Заснована Фрейзером в 1986 році компанія SOG Specialty Knives спочатку випускала одну-єдину модель ножа, але згодом асортименти розширився.
Сьогодні компанія спеціалізується на виробництві мисливських і складних ножів і мультитулів.
Фрезер особисто розробляє й проектує кожну нову модель.
Цьому у чималому ступені сприяє його досвід роботи в корпорації Northrop-Grumman, де Фрезер брав участь у роботі над проектуванням бомбардувальника Stealth В-2 Spirit.
Самі новітні технології й матеріали, нестандартні конструкторські розв'язки, сучасний промисловий дизайн — усе це Фрезер мав можливість вивчити під керівництвом найдосвідченіших фахівців.
Сьогодні ці знання дозволяють йому створювати винятково надійні й функціональні ножі, які не тільки зручні й міцні, але й відрізняються незвичайним дизайном у стилі «футуризм» і «мілітарі».

Більша частина моделей ножів SOG можуть застосовуватися не тільки в якості зброї, але й для широкого спектра господарсько-побутових робіт: від зняття шкіри з убитої тварини до нарізки продуктів.
Для їхнього виробництва використовуються, в основному, стали марок 420, 440, AUS-6, AUS-8 і VG-10.
Для виробництва деяких клинків використовується технологія «три шари», подібна тієї, що застосовується при виготовленні бойових мечів.
Конструкторські розробки фірми, такі як замок підвищеної надійності Arc-Lock, система прискореного відкривання S.A.T., регулюється кліпса, система балансування для метальних ножів, оригінальні форми гард, клинків і способи заточення, дозволяють SOG Specialty Knives & Tools залишатися одним з лідерів світової ножової промисловості.

Патентовані моделі ножів Спенсера Фрейзера неодноразово нагороджувалися престижними преміями в області дизайну.
Ножі SOG пізнавані, оригінальні й дуже практичні.
От що говорить про них їх творець Спенсер Фрейзер: « По-перше, вони повинні виглядати гідно й працювати відповідно.
По-друге, продуманість конструкції, усіх деталей — теж захист від підробок.
Кожний ніж повинен мати свій баланс.
Якщо його порушити, то ніж не вийде, не відбудеться.
В третіх, потрібно прагнути бути першим, пропонувати щось нове».