Як вибрати ліхтар

Небагато про технології виготовлення ліхтарів

Перед тем, як подумати про той який найкраще вибрати ліхтар, необхідно знати чому вони друг від дружки відрізняються. Сьогодні на ринку існує широке різноманіття у виборі ліхтариків, однак варто виділити кілька основних типів ліхтарів:

  -  ліхтарі з лампами розжарювання;

  -  ліхтарі зі світлодіодними лампами;

  -  ліхтарі на ксеноні.

Ліхтарі на   лампах розжарювання

 

 Переваги:

  невелика вартість.

Недоліки:

  низький Коефіцієнт Корисної Дії (ККД);
  складність у фокусуванні;
  високе споживання енергії;
  низька стійкість до вібрації.

Ксенонові ліхтарі

Переваги:

  високий рівень яскравості;
  високий ККД;
  легке фокусування.

Недоліки:

  висока вартість;
  плата розпалювання;
  більші габарити;
  час експлуатації не більш, ніж 3000 годин.

Ліхтарі Світлодіодні

Переваги:

  високий ККД;
  високий рівень яскравості;
  простота фокусування;
  мала вартість;
  тривалий період роботи ( до 100 000 годин безперервного функціонування).

Недоліки:

  плата керування, «драйвер»,  для коректної  роботи.

На основі наведених характеристик, стає ясно, що найбільш прогресивний і якісний ліхтар – це світлодіодний. Світлодіод характеризується невеликими розмірами, низьким споживанням енергії й маленькими розмірами. Він просто масштабується під будь-які потреби, має досить таки невисоку собівартість. У швидкому майбутньому світлодіоди, мабуть, замінять люмінісцентні лампи, а також лампи розжарювання абсолютно у всіх промислових галузях. У Вас більше не встане питання - якої вибрати ліхтарик.

Відомі фірми-виробники ліхтариків:

Fenix

ITP

Ledwave

Maglite

Olight

Zebralight

JETBeam

Nitecore

і ін.

Яким образом  вибрати світлодіодний ліхтарик, а конкретніше бренд ліхтаря на акумуляторах? У світі налічується всього парочка дійсно великих виробників світлодіодів з підвищеною потужністю. Основні лідери даної індустрії: це американська компанія CREE, і найбільший азіатський виробник – Seoul Semiconductor (SSC).

Ці компанії займаються виробництвом як світлодіодів, так і обладнань на їхній основі: вуличних ліхтарів, підсвічувань дисплеїв, підводних і тактичних маяків, габаритних вогнів для хмарочосів, літаків, світлодіодних ліхтарів і інших освітлювальних приладів.

Характеристики, на які варто звернути увагу при покупці

При покупці світлодіодного ліхтарика необхідно вибрати серед великого різноманіття параметрів найбільш важливі:
 
  фірма виробник ліхтаря. Від такого вибору буде залежати якість електроніки й точність складання;  


  тип установленого світлового діода, це можуть бути як світлодіоди CREE, так і SSC P7. Найчастіше всі ліхтарі робляться саме на світлодіоди даних брендів.

;

  матеріал корпуса. Розрізняють корпуса з алюмінію, металу або пластику. Найбільш оптимальним варіантом є алюміній. Він найбільш легкий, прекрасно розсіює тепло й не боїться корозії.

  лінза із пластику або скла. Якість лінзи прямо впливає на ККД Вашого ліхтаря. Мутна, лінза низької якості зменшує ефективність ліхтаря на 20%.

  харчування ліхтаря. Також немаловажний фактор. Найчастіше, ліхтарі харчуються за допомогою одного акумулятора стандарту Li ION 18650. Сьогодні, це найкращий тип акумулятора в співвідношенні ціна/якість.  

  анодирування або фарбування. Ретельне анодирування захистить ліхтарик від подряпин і потертостей. Фарбування послужить захистом ліхтаря максимум на підлогу сезону.  


  герметичність ліхтаря. Коштують чи на ліхтарі прокладки з гуми й підтримує чи ліхтар стандарт IPX8 (захист від вологи й пили)

Оптимальні розв'язки для різного роду завдань

Якщо ви велосипедист, те в першу чергу для вас будуть важливі  показники дальності світіння й ширини плями.

Найкращими показниками ширини бічного засвічення й дальності світіння ліхтарів у компанії SSC. Світлодіод SSC P7 характеризується кутом розсіювання до 40%. Дальність світіння до 200 метрів. Для таких цілей підходить ліхтар на потужних світлодіоди.

Якщо ви рибалка, те для Вас важливим є вузький промінь, а так само якісний розсіюючий ковпак. Модель Fenix TK11 – самий оптимальний вибір для рибалки.

Якщо ви займаєтеся спортивним орієнтуванням, те головним параметром буде час роботи. Слід відразу звернути увагу, на кількість елементів живлення, імовірність їх швидкої заміни, тип елементів живлення. Так само важливої є можливість кріплення на голову або плечі, так називається налобний ліхтарик. Кращий у співвідношенні ціна якість - п'ятирежимний тактичний ліхтар ZebraLight SC30w.

Якщо ви відіграєте у квести, те вам підійде ліхтарик з далекобійним і потужним променем. Немаловажним фактором служить і час роботи від однієї акумуляторної батареї. Для таких цілей підходить світлодіодний ліхтар Olight M21 Warrior.

Ліхтар - це необхідний аксесуар для активного відпочинку, він стане незамінним товаришем як у тривалому поході, так і при невеликому виїзді за місто на природу. Не забудьте прихопити із собою запасну акумуляторну батарею й опроміните своїм променем світла темне царство.

 

Написати відгук
Відгуки по статті
Середній рейтинг: 4.5  Всього відгуків: 2
  • 19.08.2011
  • Кот Суверен
  В описании отсутствуют конденсаторные фонари (источник питания - конденсатор). Они дороже и стремительно теряют заряд со временем (в сравнении с сухими аккумуляторами - через месяц стояния в чулане не заработают), но легче и компактнее при той же мощности, плюс стремительно заряжаются (пара минут!) и выдерживают умопомрачительное кол-во циклов. Никакие другие ручные фонари не сравняться по яркости с конденсаторными из-за высокой плотности энергии. Конденсаторные фонари идеальный выбор \"на каждый день\" или \"в машину\".
  • 14.08.2011
  • Green lantern
  А что посоветуете для подводной охоты?